Otázky a odpovede

Ak máte otázky, ktoré tu nenájdete zodpovedané, napíšte nám ich na goga@maslen.sk

Výrobná doba krytiny s kompletnými doplnkami sú tri pracovné dni. Dodacia lehota závisí od vzdialenosti miesta vykládky a od ročného obdobia, teda od vyťaženia našich áut. Keďže však disponujeme vlastnou sieťou prevádzok po celom Slovensku a vlastným vozovým parkom, garantujeme dobu dodania na miesto stavby už do desiatich pracovných dní. Na každú prevádzku nám chodí kamión s tovarom každý týždeň, následne sa menšími autami rozváža z prevádzky priamo ku zákazníkom.

Strecha, rovnako ako aj iné časti domu, aby spĺňala svoju funkciu musí byť kompletná, teda so všetkým čo ku nej patrí. Správne fungujúca strecha sa skladá z krokiev na ktorých je kontralatami uchytená kontaktná paropriepustná fólia. Na kontralatách je latovanie, ktorého rozostupy sú presne prispôsobené konkrétnej strešnej krytine, či trapézovému plechu. Do strešných lát sa už skrutkami s EPDM podložkou prichytáva samotná krytina. Viac o správnom zložení strešného plášťa sa dočítate v našom článku.

V prípade, že chcete vašu strechu reklamovať, v prvom rade je potrebné doručiť nám podklady k reklamácii ( faktúru, záručný list) a fotodokumentáciu toho čo reklamujete. Ak kupujúci uplatní právo zodpovednosti za vadu predaných výrobkov riadne a včas, zodpovedný pracovník je povinný o reklamácii vydať záväzné vyjadrenie najneskôr do 30 dní s technickým a časovým návrhom riešenia reklamačného prípadu. Všetko podstatné o reklamácii sa dočítate v našom reklamačnom poriadku.

Strecha sa dá presvetliť niekoľkými spôsobmi v závislosti aká krytina strechu pokrýva. Pri škridlových tvaroch sú ideálnymi pomocníkmi strešné okná, strešné výlezy alebo svetlovody. V ponuke máme kompletné príslušenstvo od spoločnosti VELUX. V prípade použitia trapézového plechu je možné stavbu presvetliť sklolaminátovými alebo polykarbonátovými presvetlovacími pásmi, ktoré majú rovnaký tvar ako trapézový plech (T-18, T-35, T-50). Viac o presvetľovacich pásoch sa dočítate tu.

Rovnako ako okná, steny či iné časti domu aj o strešnú krytinu a zvodový systém sa treba starať aby bola jej životnosť čo najdlhšia. To najmenej čo môžete urobiť je vizuálna kontrola strechy pred a po zimných mesiacoch. Raz za čas, hlavne v dlhých obdobiach sucha, je potrebné krytinu vyčistiť od usadenín prachu, machu a zvyškov lístia či konárov stromov. Viac o kontrole a starostlivosti o strešnú krytinu sa dozviete v našom blogu, kde je tejto téme venovaných niekoľko článkov.

Pravidelní odberatelia sa môžu zaregistrovať do vernostného programu a zbierať si body za každý nákup. Body môžu vymeniť za zľavu na krytiny či produkty, vymeniť za klampiarske náradie, alebo raz ročne vymeniť za peniaze, kde jeden bod sa rovná jedno Euro.

Áno samozrejme. Či už klampiari, alebo stavebné firmy ktoré u nás majú pravidelné odbery majú zľavy tak na strešné krytiny, trapézové plechy ako aj na kompletné doplnkové príslušenstvo. Zľavy závisia od produktu, či je v akcií, alebo nie a sú. Posudzované sú individuálne na základe objemov odberu a dĺžky spolupráce s našou spoločnosťou.

Záruka závisí od povrchovej úpravy a chemických vlastností jadra plechu. Lesklý a matný plech sa skladá z 5µm základného náteru a 20 µm náteru požadovanej farby, naproti tomu povrchová úprava HB50MAT má základ aj hlavný náter o vrstve 25 mikrónov a teda je odolnejšia voči vonkajším vplyvom a má aj väčšiu záruku. Najväčšiu záruku má hliníkový plech, keďže má hliníkové jadro, ktoré na rozdiel od ocele nekoroduje. Záruky ktoré poskytujeme na naše výrobky len kopírujú záruky ktoré máme na vstupný materiál od dodávateľov.

Farby na naše krytiny si nemiešame sami. Plech, už aj s farbou a povrchovou úpravou je dodávaný s fabriky na výrobu ocele vo zvitkoch. My následne valcovaním za studena tvarujeme zvitky do požadovaných strešných profilov.

Bohužiaľ, na počkanie vyrobiť nevieme. Minimálna doba výroby je tri pracovné dni. To platí aj pre 15m2 aj pre 500m2. Linky na výrobu strešných krytín a trapézových plechov spolu spracujäú okolo 8-10 tisíc metrov štvorcových denne. Každá linka má presne naplánovaný harmonogram, kedy bude spracúvať aký plech, teda akú farbu, povrchovú úpravu a hrúbku. Plech sa skladuje v 5 tonových zvitkoch, ktorý treba prepraviť a založiť na odvíjacie zariadenie, nasunúť do linky a až potom sa z neho môže vyrábať.

Nie, so šírkou plechu nevieme urobiť nič. Šírka každého produktu je vopred daná. Vstupný materiál ktorý používame na výrobu našich produktov má šírku 1250mm (poprípade 1500mm pri vysokom trapéze T-153) a teda výsledná šírka produktu je závislá od výšky a počtu prelisov na ňom. Každý produkt má určenú celkovú a užitočnú (kryciu) šírku. Tieto údaje nájdete ako základný parameter pri každom produkte aj v katalógu 

Dĺžku jednotlivých pásov krytiny už samozrejme vieme vyrobiť na mieru podľa potrieb zákazníka.

Go to Top